DARBAS GPAIS APLINKOJE: PRAKTINĖS SIATUACIJOS IR REKOMENDACIJOS

Darbas GPAIS aplinkoje: praktinės siatuacijos ir rekomendacijos

Žiniomis dalinasi

EDITA VINCEVIČIŪTĖ

UAB Biosistema aplinkosaugos specialistų grupės vadovė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantė, turinti daugiametę praktinę aplinkosauginės dokumentacijos rengimo patirtį. Dirba įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių.

APIE SEMINARĄ

Nors esate pažengęs GPAIS naudotojas, tačiau pastebite, kad dirbant su GPAIS reikalingi papildomi praktiniai įgūdžiai? Net ir daug patirties turintis specialistas nėra užtikrintas, kad dėl tam tikrų GPAIS funkcionalumo klaidų ir trūkumų, į sistemą sukelti duomenys bus tikslūs, perkelti pilna apimtimi bei tinkamai interpretuoti.

Svarbu paminėti, kad 2021-07-03 įsigaliojo ES direktyva, kuri draudžia platinti ir tiekti tam tikrus vienkartinio plastiko gaminius. 2022-01-01 įsigaliojo pakuočių skirstymas į perdirbamas ir neperdirbamas pakuotes, tai viena aktualiausių naujovių – skirtingi mokesčio už aplinkos teršimą tarifai perdirbamai ir neperdirbamai pakuotei. Neperdirbamos pakuotės lemia ir didesnę mokesčių naštą. Kaip praktikoje atskirti, kuri pakuotė perdirbama, o kuri – ne? 

Verta paminėti, kad 2021-06-01 įsigaliojo pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, kuriais buvo nustatytas reikalavimas metalinę pakuotę skaidyti į aliuminio ir kitų metalų pakuotę.

Seime yra užregistruotas įsakymo „Dėl Gaminių apskaitos ir atliekų tvarkymo organizavimo veiklos ataskaitų teikimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo projektas, susijęs su vidaus apskaitos žurnalu. Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje žurnalas būtų pildomas rečiau, tai yra ne kas mėnesį, o kartą per ketvirtį.

Galbūt vesdami apskaitas GPAIS susiduriate su minėtomis problemomis, o gal dar tik susipažįstate su GPAIS? Visais atvejais maloniai kviečiame dalyvauti šiame visapusiškai naudingame seminare.

SEMINARE SUŽINOSITE:

  • Kaip pasitikrinti pirminių duomenų tinkamumą;
  • Kokios klaidos dažniausiai daromos GPAIS;
  • Kaip lengviausiai ir greičiausiai aptikti sistemoje daromas klaidas ir jas pašalinti;
  • Peržvelgti tiesioginį darbą GPAIS sistemoje.

TEMOS

  1. GPAIS ir pirminiai duomenys.
  2. Apskaita GPAIS.
  3. Dažniausiai daromos klaidos GPAIS.
  4. Klaidų aptikimo metodika.
  5. Klaidų šalinimo galimybės.
  6. Praktinė demonstracija.

Programa: 

Seminaro trukmė: 10:00 – 14:30
Registracija: 09:30 – 10:00
Pietų pertrauka: 12:00 – 12:45

Datos ir vieta:

2022-03-17, nuotoliniai mokymai/Countline mokymų salė

Papildoma informacija:

Kiekvienas kursų dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Daugiau informacijos: https://www.countline.lt/renginys/darbas-gpais-aplinkoje-praktines-situacijos-ir-rekomendacijos-2/