Seminaras: Aplinkos apsaugos kontrolės pakeitimai 2020 m. #KlaipėdosPaketas

Seminaro vedėjai

SANDRA GERDVILIENĖ
Aplinkos apsaugos konsultacijas teikiančios įmonės UAB „Biosistema“ direktoriaus pavaduotoja, turinti Vilniaus Gedimino technikos universitete įgytą aplinkos inžinerijos magistro kvalifikacijos laipsnį. Ūkinės veiklos įteisinimui ir vykdymui privalomų aplinkosauginių dokumentų rengimo, verslo konsultavimo aplinkos apsaugos teisės klausimais patirtis – dešimt metų.

VILMA SABALIAUSKIENĖ
Advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partnerė, advokatė. Pagrindinės praktikos sritys yra aplinkosaugos teisė, viešųjų pirkimų teisė, pervežimų teisė, sutarčių teisė, įmonių teisė, konkurencijos teisė bei atstovavimas teisme. Vilma Sabaliauskienė taip pat dėsto teisės paskaitas ir veda seminarus Vilniaus verslo kolegijoje, o 2008-2009 m. dėstė Mykolo Romerio universitete.


Apie seminarą

Paskutiniu metu Lietuvoje įvykusios Kuršių marių taršos ir Alytaus gaisro ekologinės nelaimės paskatino Seimą priimti 5-ias, aplinkos apsaugą griežtinančias įstatymų pataisas. Kadangi, nauji aplinkosaugos pasikeitimai numatys griežtesnę verslo kontrolę, galimybę greičiau nutraukti taršą keliančią veiklą ir nuobaudas už įgaliojimų nevykdymą iki 5 mln. eurų, atsakingai dirbti siekiantys įmonių vadovai turės įsigilinti į naujus, jų veiklai taikomus reikalavimus.

Priėmę naujas įstatymų pataisas, valdantieji tikisi, kad sustiprinta kontrolė ir padidintos piniginės nuobaudos sumažins ekologinių nelaimių tikimybę ir taršą aplinkai. Tačiau, kaip visi pasikeitimai atsilieps verslui? Ar įmonių veiklos stabdymas taps verslo kasdienybe?

Pakeisti teisės aktai numato:
• Ūkinei veiklai išduotų leidimų galiojimo naikinimą, esant net dešimčiai sąlygų, įskaitant atvejį, kai 3 kartus per metus nustatomi leidimo sąlygų pažeidimai.
• Nuobaudų augimą už ūkinės veiklos vykdymą neįregistravus įrenginio ar neturint leidimo – nuo šiol jos gali siekti iki 50 tūkst. eurų.
• Valstybinės kontrolės pareigūnų teisę bet kuriuo metu patekti į ūkinės veiklos teritoriją. Joje atlikti matavimus ar paimti mėginius ir laikinai užplombuoti patalpas dėl žalos aplinkai panaikinimo ar sumažinimo.
• Naujus, ženkliai didesnius mokesčio už aplinkos teršimą tarifus iš stacionarių taršos šaltinių, įskaitant naują tarifą už dioksinus ir furanus – 5 mln. eurų už 1 toną į atmosferą išmetamų teršalų.
• Administracinę atsakomybę už lengvųjų, plastikinių pirkinių maišelių neatlygintiną dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose.


Temos:

Lektorė Sandra Gerdvilienė 

  • Nauji ūkinės veiklos, galinčios turėti poveikį aplinkai, planavimo reikalavimai. Atnaujintos leidimų išdavimo, keitimo, naikinimo sąlygos.
  • Papildomi ūkio subjektų aplinkos monitoringo vykdymo reikalavimai.
  • Padidinti mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių tarifai.
  • Valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės vykdymo išplėtimas. Naujas privalomųjų nurodymų reglamentavimas.
  • Administracinės atsakomybės už aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus pokyčiai.
  • Pasiruošimas planiniams ir neplaniniams patikrinimams įmonėje.

Lektorė Vilma Sabaliauskienė 

  • „Klaipėdos paketo“ teisiniai aspektai ir pritaikymas teismų praktikoje. Teisininko įžvalgos.
  • Teisinė atsakomybė už aplinkosaugos pažeidimus: civilinės ir administracinės atsakomybės santykis, taikymo procesas ir procedūros. Atvejai, kuomet atsakomybė mažinama ir kada nuo jos atleižiama. Kokias atvejais ir kam gresia baudžiamoji atsakomybė?
  • Žala aplinkai: teisinio instituto paskirtis, taikymo praktika Lietuvos ir ES teismuose. Teismingumo problemos.

Programa: 

Seminaro trukmė 10:00–14:30 val.
Registracija 9.30–10.00 val. 
Pietūs 12:00–12:30 val.
Kavos pertrauka: 14.30–14.45 val.

Data ir vieta:

2020-03-09, Mažeikiai, Viešbutis „Astrum Palace“
2020-03-10, Panevėžys, Restoranas „Vasaris“
2020-03-12, Šiauliai, Šiaulių arena
2020-03-17, Marijampolė, Viešbutis „Mercure Marijampole“
2020-03-18, Kėdainiai, Viešbutis „Grėjaus namas“
2020-03-23, Klaipėda, Viešbutis „Ibis Styles Klaipėda Aurora“
2020-03-24, Kaunas, Viešbutis „Best Western Santaka“
2020-03-25, Vilnius, Park Town Vilnius

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.


Daugiau informacijos:
https://www.countline.lt/renginys/aplinkos-apsaugos-kontroles-pakeitimai-2020-m-klaipedospaketas/