BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ UŽ APLINKOSAUGINIUS PAŽEIDIMUS. KAS NAUJO?

BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ UŽ APLINKOSAUGINIUS PAŽEIDIMUS. KAS NAUJO?

Šią savaitę Seimas pritarė Baudžiamąjį kodeksą pakeičiančioms ir papildančioms nuostatoms, tiksliau apibrėžiančioms šiurkščius aplinkosauginius pažeidimus, laikomus baudžiamąja veika.

2024 metais įsigaliojus pakeitimams, žala aplinkai – orui, žemei, dirvožemiui, vandeniui, gyvūnams, augalams, kitiems gyviesiems organizmams, organinėms ir neorganinėms medžiagoms ar antropogeniniams komponentams, kurios suma viršys 400 MGL (19,6 tūkst. eurų), bus laikoma didele ir dėl to grės bauda, areštas arba laisvės atėmimas.

Vadovaujantis nauju 2704 straipsniu, pažeidėjai, kurie neteisėtai išmes į aplinką 15 kubinių metrų ir daugiau nepavojingųjų atliekų ar 7 kubinius metrus ir daugiau pavojingųjų atliekų, galės būti baudžiami bauda, areštu, laisvės apribojimu arba laisvės atėmimu.

Tikimasi, kad šios ir kitos Baudžiamojo kodekso pataisos padės nustatyti nusikalstamas veikas aplinkosaugos srityje, patraukti teršiančius asmenis baudžiamojon atsakomybėn bei prisidės prie naujų pažeidimų užkardymo.Daugiau informacijos tel.: +370 609 103 92, el. p.: s.gerdviliene@biosistema.lt.