PAKUOČIŲ APSKAITA GPAIS – NUO APSKAITOS PRINCIPŲ IKI AKTUALIŲ NAUJIENŲ

Pakuočių apskaita GPAIS – nuo apskaitos principų iki aktualių naujienų

Žiniomis dalinasi

EDITA VINCEVIČIŪTĖ

Aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantė, turinti daugiametę praktinę aplinkosauginės dokumentacijos rengimo patirtį. Dirba įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių.

GIEDRĖ KURMILAVIČIENĖ

Ilgametė verslo konsultantė aplinkosaugos klausimais, buvusi UAB „Palink“ aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto fizinių mokslų doktorantė, lektorė, vedanti seminarus aplinkosaugos tema. Šiuo metu verslo sektoriuje sukauptą patirtį naudojanti GPAIS tobulinimui.

APIE SEMINARĄ

2022 m., 2023 m., 2024 m. bei 2025 m. įsigalioja Atliekų tvarkymoPakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymoAplinkos apsaugos įstatymų pakeitimai, kuriais įtvirtinamas draudimas teikti rinkai visus iš aerobiškai skaidaus plastiko pagamintus ir įstatyme nurodytus vienkartinius plastikinius gaminius bei Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriais nustatyta juridinių asmenų atsakomybė ir sankcijos už minėtuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą.

Svarbu paminėti, kad 2021-07-03 įsigaliojo ES direktyva, kuri draudžia platinti ir tiekti tam tikrus vienkartinio plastiko gaminius. 2022-01-01 įsigaliojo pakuočių skirstymas į perdirbamas ir neperdirbamas pakuotes, tai viena aktualiausių naujovių – skirtingi mokesčio už aplinkos teršimą tarifai perdirbamai ir neperdirbamai pakuotei. Neperdirbamos pakuotės lemia ir didesnę mokesčių naštą.

Verta paminėti, kad 2021-06-01 įsigaliojo pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, kuriais buvo nustatytas reikalavimas metalinę pakuotę skaidyti į aliuminio ir kitų metalų pakuotę. Kaip praktikoje atskirti, kuri pakuotė perdirbama, o kuri – ne? 

Seime yra užregistruotas įsakymo „Dėl Gaminių apskaitos ir atliekų tvarkymo organizavimo veiklos ataskaitų teikimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo projektas, susijęs su vidaus apskaitos žurnalu. Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje žurnalas būtų pildomas rečiau, tai yra ne kas mėnesį, o kartą per ketvirtį.

Ar teko girdėti apie pakuočių gamintojų ir importuotojų pareigas? Dar nesate registruoti GPAIS, nors nors veiklą vykdote jau seniai? Ar teko girdėti, jog baudos už aplinkosauginių pareigų nevykdymą gali siekti 10 000 eurų ir daugiau?

Seminaro metu aptarsime pakuočių gamintojų ir importuotojų pareigas, papasakosime kaip teisingai vesti pakuočių apskaitą GPAIS, kaip joje užfiksuoti savoms reikmėms sunaudotą pakuotę, daugkartinę pakuotę, ką daryti neįgyvendinus atliekų tvarkymo užduočių ir kaip teisingai užpildyti mokesčių deklaraciją už taršą pakuotės atliekomis. Aptarsime dažniausiai kylančias problemas ir rekomenduosime kaip jų išvengti, supažindinsime su naujausiais teisės aktų pakeitimais.

Seminaras skirtas – prekybinėms, gamybinėms įmonėms, maistą išsinešti parduodančioms įmonėms.

TEMOS

  1. GPAIS ir pirminiai duomenys.
  2. Prekinių vienetų sąrašas – į ką atkreipti dėmesį?
  3. Perdirbama ar neperdirbama pakuotė?
  4. Pakuočių apskaita GPAIS.
  5. Dažniausiai daromos klaidos GPAIS.
  6. Pakuočių apskaitos vedimas, kai negalima naudotis ar neveikia GPAIS.
  7. Aplinkos ministerijos rekomendacijos.
  8. Aktualūs teisės aktų pakeitimai.
  9. Atsakomybės ir pasiruošimas patikrinimams.

SEMINARO PROGRAMA PARUOŠTA PAGAL NAUJAUSIUS TEISĖS AKTŲ PAKEITIMUS:

Programa: 

Seminaro trukmė: 10:00 – 15:45

Registracija: 09:30 – 10:00
Pietų pertrauka: 12:00 – 13:00
Kavos pertrauka: 14:30 – 14:45

Datos ir vieta:

2022-05-04, nuotoliniai mokymai/Countline mokymų klasė

Papildoma informacija:

Kiekvienas kursų dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.


Daugiau informacijos: https://www.countline.lt/renginys/pakuociu-apskaita-gpais-nuo-apskaitos-principu-iki-aktualiu-naujienu/