PAKUOČIŲ APSKAITA GPAIS – NUO APSKAITOS PRINCIPŲ IKI AKTUALIŲ NAUJIENŲ

Žiniomis dalinasi

EDITA VINCEVIČIŪTĖ

UAB Biosistema aplinkosaugos specialistų grupės vadovė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantė, turinti daugiametę praktinę aplinkosauginės dokumentacijos rengimo patirtį. Dirba įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių.

GIEDRĖ KURMILAVIČIENĖ

UAB „PALINK“ aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto fizinių mokslų doktorantė. Dirbo įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių. Didžioji dalis klientams reikalingos dokumentacijos nuo 2018 m. sėkmingai rengiama GPAIS sistemoje. Šiuo metu tiesiogiai dirba įmonės aplinkosaugos klausimų valdyme ir yra atsakinga už aplinkosauginių reikalavimų įgyvendinimą įmonėje.

APIE SEMINARĄ

Ūkio subjektams nuolat kyla iššūkių vykdant gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą GPAIS priemonėmis, o naujiems ūkio subjektams yra ypatingas poreikis padėti dirbti su GPAIS.

2023 m., 2024 m. bei 2025 m. įsigalioja Atliekų tvarkymoPakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymoAplinkos apsaugos įstatymų pakeitimai, kuriais įtvirtinamas draudimas teikti rinkai visus iš aerobiškai skaidaus plastiko pagamintus ir įstatyme nurodytus vienkartinius plastikinius gaminius bei Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriais nustatyta juridinių asmenų atsakomybė ir sankcijos už minėtuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą. Kokios įtvirtintos išimtys?

Seminaro metu bus aptarti ir jau kurį laiką galiojantys aktualūs pakeitimai, tokie kaip:

Aptarsime pakuočių gamintojų ir importuotojų pareigas, papasakosime kaip teisingai vesti pakuočių apskaitą GPAIS, kaip joje užfiksuoti savoms reikmėms sunaudotą pakuotę, daugkartinę pakuotę, ką daryti neįgyvendinus atliekų tvarkymo užduočių ir kaip teisingai užpildyti deklaraciją už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis. Analizuosime dažniausiai kylančias problemas ir rekomenduosime kaip jų išvengti, supažindinsime su naujausiais teisės aktų pakeitimais.

Šis seminaras aktualus įmonėms, kurios užsiima gamyba ir/ar importu bei įmonėms, kurios gaminius parduoda Lietuvoje arba juos eksportuoja.

TEMOS

  1. GPAIS ir pirminiai duomenys.
  2. Prekinių vienetų sąrašas – į ką atkreipti dėmesį?
  3. Perdirbama ar neperdirbama pakuotė?
  4. Pakuočių apskaita GPAIS.
  5. Dažniausiai daromos klaidos GPAIS.
  6. Pakuočių apskaitos vedimas, kai negalima naudotis ar neveikia GPAIS.
  7. Aplinkos ministerijos rekomendacijos.
  8. Aktualūs teisės aktų pakeitimai.
  9. Atsakomybės ir pasiruošimas patikrinimams.

Programa: 

Registracija: 9:30 – 10:00
Seminaro trukmė: 10:00 – 15:45
Pietų pertrauka: 12:00 – 13:00
Kavos pertrauka: 14:30 – 14:45

Datos ir vieta:

2023-01-30, nuotoliniai mokymai/Countline mokymų salė

Papildoma informacija:

Kiekvienas kursų dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.


Daugiau informacijos: Pakuočių apskaita GPAIS – nuo apskaitos principų iki aktualių naujienų (countline.lt)