PERDIRBAMŲ IR NEPERDIRBAMŲ PAKUOČIŲ APSKAITA GPAIS 2023 M. – NAUJAUSI PAKEITIMAI IR SITUACIJŲ ANALIZĖ

Žiniomis dalinasi

EDITA VINCEVIČIŪTĖ

UAB „Biosistema“ aplinkosaugos specialistų grupės vadovė, dirbanti su įvairaus profilio įmonėmis visoje Lietuvoje, turinti daugiametę praktinę aplinkosauginės dokumentacijos rengimo patirtį. Lektorė, vedanti aplinkosauginius seminarus verslo subjektams visoje Lietuvoje. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantė. Dirba įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių.

GIEDRĖ KURMILAVIČIENĖ

Ilgametė verslo konsultantė aplinkosaugos klausimais, buvusi UAB „Palink“ aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto fizinių mokslų doktorantė, lektorė, vedanti seminarus aplinkosaugos tema. Šiuo metu verslo sektoriuje sukauptą patirtį naudojanti GPAIS tobulinimui.

APIE SEMINARĄ

Ūkio subjektams nuolat kyla iššūkių vykdant gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą GPAIS priemonėmis, o naujiems ūkio subjektams yra ypatingas poreikis padėti dirbti su GPAIS.

2023 m., 2024 m. bei 2025 m. įsigalioja Atliekų tvarkymoPakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymoAplinkos apsaugos įstatymų pakeitimai, kuriais įtvirtinamas draudimas teikti rinkai visus iš aerobiškai skaidaus plastiko pagamintus ir įstatyme nurodytus vienkartinius plastikinius gaminius bei Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriais nustatyta juridinių asmenų atsakomybė ir sankcijos už minėtuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą. Kokios įtvirtintos išimtys?

Seminaro metu bus aptarti ir jau kurį laiką galiojantys aktualūs pakeitimai, tokie kaip:

Aptarsime pakuočių gamintojų ir importuotojų pareigas, papasakosime kaip teisingai vesti pakuočių apskaitą GPAIS, kaip joje užfiksuoti savoms reikmėms sunaudotą pakuotę, daugkartinę pakuotę, ką daryti neįgyvendinus atliekų tvarkymo užduočių ir kaip teisingai užpildyti deklaraciją už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis. Analizuosime dažniausiai kylančias problemas ir rekomenduosime kaip jų išvengti, supažindinsime su naujausiais teisės aktų pakeitimais.

Šis seminaras aktualus įmonėms, kurios užsiima gamyba ir/ar importu bei įmonėms, kurios gaminius parduoda Lietuvoje arba juos eksportuoja.

TEMOS

  1. GPAIS ir pirminiai duomenys.
  2. Prekinių vienetų sąrašas – į ką atkreipti dėmesį?
  3. Perdirbama ar neperdirbama pakuotė?
  4. Pakuočių apskaita GPAIS.
  5. Dažniausiai daromos klaidos GPAIS.
  6. Pakuočių apskaitos vedimas, kai negalima naudotis ar neveikia GPAIS.
  7. Aplinkos ministerijos rekomendacijos.
  8. Aktualūs teisės aktų pakeitimai.
  9. Atsakomybės ir pasiruošimas patikrinimams.

PROGRAMA

Seminaro trukmė: 10:00 – 15:45 val.
Pietūs: 12:00 – 13:00 val.
Pertrauka: 14:30 – 14:45 val.

LAIKAS IR VIETA

2023-06-08, nuotoliniai mokymai/Countline mokymų salė

Papildoma informacija

Kiekvienas kursų dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.


Daugiau informacijos: Perdirbamų ir neperdirbamų pakuočių apskaita GPAIS 2023 m. – naujausi pakeitimai ir situacijų analizė (countline.lt)